Witamy  w    Gimnazjum w   Małej Wsi   województwo mazowieckie  powiat płocki  ul.Kochanowskiego 17  tel. (24)  2314101  fax (24)  2314101  e-mail:  gimmw@op.pl

  

 

    pogoda  

strona główna

Położenie
Patronka
Rada Pedagogiczna
Tradycje gimnazjum
Nasze Sukcesy
Program Profilaktyczny 
Publikacje
Rada Rodziców
Projekty multimedialne
Konkursy,Olimpiady
Samorząd uczniowski
Szkolny zespół wokalny
ZHP
Współpraca
Interkl@sa
Historia
Szkolny Klub Europejski

Galeria zdjęć

Patronka szkoły - Anna Nakwaska

 

 

Spacer po szkole

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 
 
Gimnazjum położone jest w środkowej części województwa mazowieckiego,   na terenie powiatu płockiego
 

O godzinie 13. w gmachu szkoły rozpoczęła się sesja historyczna poświęcona historii ziemi wyszogrodzkiej oraz losom rodu Nakwaskich. Swoje wykłady przedstawiali: pan Michał Korwin- Szymanowski - potomek rodu Nakwaskich, który ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły w Czerwińsku. Swoją prezentację na temat okolicznych dworków przedstawiła Pani Alicja Mutrynowska, absolwentka naszego gimnazjum, która studiuje historię na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na sam koniec przemówił były dyrektor gimnazjum pan Andrzej Barciński. Sesja zakończyła się około godziny 15.

         12 września w sobotę o godzinie 13. rozpoczął się w parku Uliczny Bieg Zdrowia „Żyj zdrowo bez uzależnień”. Wszyscy młodzi sportowcy z naszej gminy mogli wziąć udział w tym biegu. Uczestnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe, a także na chłopców i dziewczęta. O godzinie 14. na boisku szkolnym zostały wręczone nagrody zwycięzcom biegu. Następnie można było podziwiać występy artystyczne m.in. grupy tanecznej, którą kieruje Pani Joanna Rączkiewicz. Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach twórczych, grach i zabawach rekreacyjnych. W tym samym czasie na dolnym korytarzy szkoły podstawowej została otwarta wystawa twórczości artystycznej mieszkańców gminy Mała Wieś pt., „Co nam w duszy gra” oraz wystawa poświęcona okupacji hitlerowskiej „57 miesięcy okupacji. Społeczeństwo polskie podczas II. wojny światowej. O 16:30 na scenie pojawił się zespól rockowy COM2GETHER. W czasie występu grupy nastąpił wjazd motocyklistów, na którym nie mogło zabraknąć żadnego fana motoryzacji. Zostały zorganizowane zawody dla motocyklistów, którzy później chętnie dostarczali emocji tym, którzy odważyli się wsiąść na ich motocykle. O godzinie 18. na scenę wkroczył długo oczekiwany gość specjalny- Zbigniew Wodecki, który zabawiał zebranych ludzi swoimi piosenkami. Po pożegnaniu Zbigniewa Wodeckiego na scenie powitaliśmy polsko- słowacki zespół folkowy z Beskidu Żywieckiego. Kapela Hora na pewno przypadła do gustu miłośnikom muzyki góralskiej, słowackiej i węgierskiej. Około godziny 22., aby tradycji stało się zadość, w swoje władanie scenę objął zespół ANDRE, który zabawiał mieszkańców gminy Mała Wieś do godziny 1:30.

Podczas imprezy można było odwiedzić Wesołe Miasteczko Luna, a także Karczmę u Bolka.

      13 września – ostatni dzień Jedenastych Dni Gminy Mała Wieś, który zaczął się wspaniałą akcją „Krewniacy”, na której każdy chętny mógł oddać krew w autobusie PCK. Akcja miała na celu zebranie krwi dla chorych dzieci. Około godziny 11.00 w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich mieszkańców gminy. Wspaniałą oprawę muzyczną zawdzięczamy Kwartetowi dętemu Pana Grzegorza Dębskiego (absolwenta naszego gimnazjum).  Bardzo ciekawym punktem dnia okazała się popołudniowa wystawa psów, na której wszyscy miejscowi hodowcy mogli zaprezentować swoich pupili. Kolejną część imprezy prowadzili Edyta Ziółkowska i Dariusz Presz – prezenterzy radiowi. Największą atrakcją tego dnia okazał się występ NASTY LADIES – śpiewających nauczycielek, które swoją sławę zawdzięczają występowi w popularnym ostatnio programie „MAM TALENT”. Kolejnym trafionym w dziesiątkę punktem zabawy było KARAOKE, na którym każdy mógł pokazać swój muzyczny talent społeczeństwu J. Po tej znakomitej zabawie nadszedł czas na zakończenie imprezy. Punktem kulminacyjnym był występ młodzieżowego teatru „Laboratorium Snów” z Małej Wsi, którzy w swoim występie oddali hołd Słowackiemu i Grotowskiemu. Przedstawienie to wzbudziło dużą uwagę wśród publiczności dzięki różnym efektom specjalnym. Ostatnią już atrakcją był pokaz sztucznych ogni i fajerwerków, który wzbudził zachwyt u wszystkich obserwujących. Tym niezwykłym „przedstawieniem” zakończyły się Jedenaste Dni Gminy Mała Wieś.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 




Pracownie

 

Zawody sportowe - film

Nasza szkoła

 

Egzamin gimnazjalny -przydatne książki