Witamy  w    Gimnazjum w   Małej Wsi   województwo mazowieckie  powiat płocki  ul.Kochanowskiego 17  tel. (24)  2314101  fax (24)  2314101  e-mail:  gimmw@op.pl

  

 

    pogoda  

strona główna

Położenie
Patronka
Rada Pedagogiczna
Tradycje gimnazjum
Nasze Sukcesy
Program Profilaktyczny 
Publikacje
Rada Rodziców
Projekty multimedialne
Konkursy,Olimpiady
Samorząd uczniowski
Szkolny zespół wokalny
ZHP
Współpraca
Interkl@sa
Historia
Szkolny Klub Europejski

Galeria zdjęć

Patronka szkoły - Anna Nakwaska

 

 

Spacer po szkole

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 
 
Gimnazjum położone jest w środkowej części województwa mazowieckiego,   na terenie powiatu płockiego
 

Inicjatorem powstania placówki był prof. Szczepan Pieniążek, a pierwsze prace rozpoczęły się w 1970 roku. W arboretum znajduje się ok. 1900 taksonów: drzewa, krzewy i pnącza z różnych kontynentów. Wśród roślin ozdobnych można wyróżnić rozarium, obejmujące 590 gatunków i odmian róż. Jest to największa tego typu kolekcja w Polsce. Znajdują się w nim także stare odmiany, uprawiane obecnie bardzo rzadko: róże damasceńskie, burbońskie, portlandzkie i remontanty. Kolekcja roślin cebulowych i kłączowych obejmują 300 taksonów. W kolekcji flory polskiej naczelne miejsce zajmuje roślinność górska. Prezentowana jest na trzech specjalnie usypanych wzniesieniach, odpowiadających Tatrom, Pieninom i Bieszczadom. Rośliny użytkowe znajdujące się w ogrodzie to przede wszystkim drzewa i krzewy owocowe, w tym ponad 500 starych, obecnie już nie uprawianych odmian jabłoni. Niektóre z nich pochodzą z XVI i XVII wieku. Prezentowana jest także kolekcja warzyw. Na terenie ogrodu znajdują się również szklarnie, które zajmują powierzchnię ok. 2000 m², zgromadzone są rośliny klimatu ciepłego m.in. rośliny cytrusowe, paprocie drzewiaste i epifity. W części pustynnej prezentowane są kaktusy i inne sukulenty.

Ogród został zakomponowany na urozmaiconym wzniesieniami i stawikami terenie o powierzchni ok. 1 ha.

Od wielu lat Ogród Botaniczny prowadzi zajęcia dla szkół oraz wykłady. Uczniowie naszego gimnazjum trafili na zajęcia o pająkach i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z zakresu ich życia. Mieliśmy możliwość zobaczenia ich na własne oczy. Oprócz tego mieliśmy zajęcia, na których oglądaliśmy życie mikroorganizmów.

Po 45 min nastąpiła zmiana: grupa będąca na doświadczeniach poszła zwiedzać ogród. Ogród jest wart uwagi. Jest fantastycznie zagospodarowany roślinami.

 

     

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 
Pracownie

 

Zawody sportowe - film

Nasza szkoła

 

Egzamin gimnazjalny -przydatne książki