Witamy  w    Gimnazjum w   Małej Wsi   województwo mazowieckie  powiat płocki  ul.Kochanowskiego 17  tel. (24)  2314101  fax (24)  2314101  e-mail:  gimmw@op.pl

  

 

    pogoda  

strona główna

Położenie
Patronka
Rada Pedagogiczna
Tradycje gimnazjum
Program Profilaktyczny 
Publikacje
Rada Rodziców
Gimnazjaliści
Projekty multimedialne
Konkursy,Olimpiady
Samorząd uczniowski
Socrates Comenius
Zespół wokalny
Współpraca
Interkl@sa
Historia
Szkolny Klub Europejski

Galeria zdjęć

Patronka szkoły - Anna Nakwaska

 

 

Spacer po szkole

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 
 
Gimnazjum położone jest w środkowej części województwa mazowieckiego,   na terenie powiatu płockiego
  TRADYCJE  GIMNAZJUM

            Szkoła z tradycjami, tak można określić Gimnazjum im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi. Choć szkoła ma krótką historię, gdyż funkcjonuje dopiero od dziesięciu lat, to pewne święta i uroczystości stały się tradycją i obchodzimy je z należnym im szacunkiem. Rok szkolny trwa niecałe dziesięć miesięcy, w tym czasie obchodzone są w Gimnazjum święta kościelne, państwowe, świeckie i typowo szkolne.

Do świąt kościelnych, w których uczestniczy szkoła, należą: Boże Narodzenie (Jasełka), czyli czas podsumowań i życzeń. Uczniowie i nauczyciele spotykają się, organizując wigilię klasową, łamanie się opłatkiem, a następnie odbywa się wspólne śpiewanie kolęd w kościele. Kolejną uroczystością jest Dzień Papieski (16 października). W tym dniu gimnazjaliści śpiewają ulubione pieśni nieżyjącego już Papieża Jana Pawła II, a także recytują wiersze, bądź przygotowują krótkie przedstawienie. W ten sposób okazują jak ważne jest to dla nich rocznica i święto.

Uroczystości państwowe obchodzone w naszym Gimnazjum to Dzień Edukacji Narodowej (14 października), w tym czasie młodzież dziękuje nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wybiera tzw. belfra roku, czyli najbardziej lubianego nauczyciela. Kolejnymi uroczystościami są Święto Niepodległości (11 listopada) i Konstytucja 3- go Maja. Rocznice te są najważniejsze dla narodu polskiego, dlatego nauczyciele i uczniowie w poczuciu obowiązku organizują krótki, tematyczny apel, a chór szkolny zapewnia oprawę muzyczną.

Poza świętami tak uroczystymi i często traktowanymi przez uczniów jako obowiązek, są również święta, które młodzież lubi najbardziej. Pierwsze z nich to Andrzejki, przypadające 31 listopada. Obchody te pozwalają gimnazjalistom na ,,poznanie” przyszłości poprzez różnego rodzaju wróżby. Następnie odbywa się dyskoteka i wspólna zabawa wszystkich uczniów. 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Młodzież wcielając się w rolę Świętego Mikołaja obdarowuje kolegów z klasy drobnymi upominkami i prezentami. Święto zakochanych (14 lutego) pomaga ujawnić się zakochanym, którzy poprzez wysłanie tradycyjnych kartek walentynkowych mogą okazać sympatię drugiej osobie. Oczywiście odbywa się przedstawienie, występ chóru szkolnego i dyskoteka. Tradycją szkoły jest również udział w akcji Sprzątanie Świata. Dzięki temu okolica jest czysta i zadbana.

Uroczystości typowo szkolne to tzw. Otrzęsiny, czyli powitanie przez starszych kolegów klas pierwszych. Pierwszaki często w sposób humorystyczny przedstawiają swoją klasę, poddawani są różnym testom oraz biorą udział w konkursach przygotowanych prze klasy trzecie. Połowinki, czyli uroczystość klas drugich odbywa się w połowie ich drogi przez Gimnazjum. Organizowany jest poczęstunek i dyskoteka. Młodzież bierze także udział w akcjach charytatywnych. Zbiera pieniądze i przygotowuje przedstawienia w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ostatnich dniach roku szkolnego odbywa się Dzień Wiedzy o Unii Europejskiej, który przygotowuje Szkolny Klub Europejski i Dzień Języka Niemieckiego. Owe święta  pokazują wiedzę uczniów o unii i znajomość języka niemieckiego. Czerwiec to również miesiąc, w  którym tradycyjnie odbywa się uroczyste pożegnanie klas trzecich. W tych ostatnich chwilach spędzonych w murach Gimnazjum trzecioklasiści żegnają szkołę, śpiewając piosenki, recytując wiersze i od niedawna uroczyście tańcząc poloneza.

Tradycje Gimnazjum im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi są pielęgnowane i utrwalane. Wpływają one niewątpliwie na integrację społeczności uczniowskiej, wytwarzanie ciepłej, rodzinnej atmosfery. Decydują o tym, że szkoła staje się miejscem, z którego wynosi się coraz więcej korzyści dla siebie i innych.   

 

 

 

.

 

 
Pracownie

 

Zawody sportowe - film

Nasza szkoła

 

Egzamin gimnazjalny -przydatne książki