Witamy  w    Gimnazjum w   Małej Wsi   województwo mazowieckie  powiat płocki  ul.Kochanowskiego 17  tel. (24)  2314101  fax (24)  2314101  e-mail:  gimmw@op.pl

  

 

    pogoda  

strona główna

Położenie
Patronka
Rada Pedagogiczna
Tradycje gimnazjum
Program Profilaktyczny 
Publikacje
Rada Rodziców
Gimnazjaliści
Projekty multimedialne
Konkursy,Olimpiady
Samorząd uczniowski
Socrates Comenius
Szkolny zespół muzyczny
Współpraca
Interkl@sa
Historia
Szkolny Klub Europejski

Galeria zdjęć

Patronka szkoły - Anna Nakwaska

 

 

Spacer po szkole

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

„Fermata” – szkolny zespół muzyczny

      Jednym z głównych symboli naszego Gimnazjum jest na pewno szkolny chór, który założyła Pani Anna Sadkowska. Początkowo liczył zaledwie kilka osób. Co roku skład zespołu muzycznego w mniejszym lub w większym stopniu się zmienia. Trzecioklasiści przygotowują się do egzaminu gimnazjalnego, więc ich udział w pracy chóru się zmniejsza, lecz z kolei przybywają pierwszaki. I tak już od ponad siedmiu lat. Obecnie zespół liczy trzydzieści dwie osoby.

     W bieżącym roku szkolnym zespół zyskał nazwę „Fermata”. Uczestnicy zespołu muzycznego spotykają się planowo raz w tygodniu – w czwartki na ósmej i dziewiątej godzinie lekcyjnej. W razie potrzeby, aby lepiej dopracować nowy repertuar lub szczegóły występu, dodatkowe spotkania odbywają się również we wtorki,.

      Szkolne „słowiki” uświetniają swoim śpiewem wszystkie uroczystości, które odbywają się w naszej szkole, a są to m.in.: Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Papieski, Święto Niepodległości, Jasełka, występy podczas zebrań rodziców, Walentynki, rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dzień Matki, Dzień Europejski czy pożegnanie klas trzecich. Równie często zespół przygotowuje oprawę muzyczna do Mszy Świętych odprawianych w naszym kościele w czasie ważnych uroczystości kościelnych, takich jak rekolekcje czy szkolna Wigilia. Uczestnicy gimnazjalnego chóru angażują się również w różne imprezy gminne, np. Dni Gminy Mała Wieś, Biesiada Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych.    

     Zespół bierze udział w licznych konkursach piosenki, m.in. w Gminnym Konkursie Piosenki. Na szczególną uwagę zasługuje udział szkolnych muzyków w Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Religijnej pod hasłem; „Zło dobrem zwyciężaj”, w którym dwa razy przedstawiciele naszego Gimnazjum zajęli II miejsce, raz I i raz wyróżnienie. Chór zajął II miejsce również w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Ekologicznej.

     Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny. Chórzyści wykonują piosenki znanych zespołów, piosenki turystyczne, pieśni patriotyczne i religijne. Uczestnicy starają się śpiewać na głosy i rzadziej śpiewają w jednogłosie. Oprócz doskonalenia umiejętności wokalnych młodzi muzycy pracują nad dykcją i artykulacją. Wykonują liczne ćwiczenia emisyjne, cały czas wzbogacając swoją wiedzę o nowe doświadczenia.

 

 

 

 

 
Pracownie

 

Zawody sportowe - film

Nasza szkoła

 

Egzamin gimnazjalny -przydatne książki