Witamy  w    Gimnazjum w   Małej Wsi   województwo mazowieckie  powiat płocki  ul.Kochanowskiego 17  tel. (24)  2314101  fax (24)  2314101  e-mail:  gimmw@op.pl

  

 

    pogoda  

strona główna

Położenie
Patronka
Rada Pedagogiczna
Tradycje gimnazjum
Program Profilaktyczny 
Publikacje
Rada Rodziców
Gimnazjaliści
Projekty multimedialne
Konkursy,Olimpiady
Samorząd uczniowski
Socrates Comenius
Zespół wokalny
Współpraca
Interkl@sa
Historia
Szkolny Klub Europejski

Galeria zdjęć

Patronka szkoły - Anna Nakwaska

 

 

Spacer po szkole

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


     Wszystko zaczęło się we wrześniu 2006 roku. Wtedy przybyła do nas pani Ewa Nowak – założycielka harcerstwa w naszej szkole. Nadaliśmy drużynie imię „Alka”, czyli Aleksandra Kamieńskiego autora książki „Kamienie na szaniec”. Hufiec płocki nadał nam numer 6. Początkowo w zbiórkach uczestniczyły 24 osoby. Młodych harcerzy czekał półroczny okres próbny, który pomyślnie zakończyli. Pierwszy pamiętny rajd do leśniczówki w Gałkach Starych odbył się 6 października 2006 roku. Bawiliśmy się wtedy w podchody, na koniec rozpaliliśmy ognisko.

         Jako harcerze staramy się być pomocni. Dlatego też co roku przed Świętami organizujemy w szkole zbiórkę słodyczy i artykułów szkolnych, które później zawozimy do Domu Dziecka w Gostyninie. W ramach Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy zbieramy pieniądze na sprzęt dla chorych dzieci.

         Uczestniczyliśmy licznych rajdach, m.in. ogólnopolskim rajdzie „Wisła”, w rajdzie „Motława” organizowanym przez gminę Bodzanowi od niedawna w rajdzie „Doliną Ryksy” organizowanym przez gminę Mała Wieś. Jako patrioci, takimi się czujemy, bierzemy udział w biesiadzie pieśni patriotycznej w Węgrzynowie, obchodach świąt niepodległościowych. Odwiedzamy groby zasłużonych dla Polski ludzi, jak Wacław Milke czy Aleksander Kamieński. Aktualnie w naszym Gimnazjum jest tylko 11 harcerzy.

                                                                            Drużynowa

 

 

 

 
Pracownie

 

Zawody sportowe - film

Nasza szkoła

 

Egzamin gimnazjalny -przydatne książki